Výpadek funkčnosti okresních webových stránek

Vážení přátelé,

někteří z Vás nepochybně zaregistrovali, že od časných ranních hodin dne 14.9.2020 do cca 23:30 hodin dne 19.9.2020 (aspoň v tuto dobu jsem čátečné obnovení funkčnosti zaregistroval, přičemž ještě v cca 21:00 hodin web nefungoval) byl náš okresní web zcela mimo provoz. Někteří z Vás se rovněž se svým dotazem na mou osobu obraceli.

Chtěl bych jen pro vysvětlení situace uvést, že logicky ruku v ruce s tím, jsem nebyl schopen ani žádné správy obsahu stránek. Pro paranoidně „nakažené“ podotýkám, že tuto situaci jsem opravdu nebyl schopen nikterak ovlivnit, stejně jako jsem neměl jinou možnost než (stejně jako Vy) čekat až se vše vrátí do normálu.

Společnost Gransy s.r.o., kterážto je od vzniku našich stránek správcem domény a poskytovatelem hostingu, čelila kybernetickému útoku, pročež bylo několik stovek tisíc domén, které spravuje, mimo provoz. Blíže viz. https://www.facebook.com/gransycom

Administrace stránek byla plně obnovena v průběhu dnešního dne (20.9.2020), tedy nedojde-li k nějaké další mimořádné situaci, měl by provoz stránek již dále běžet bezproblémově. Pokud byste zaregistrovali nějakou podstatnou změnu či jakýkoliv problém, neváhejte mě na toto upozornit.

Podotýkám, že data na serverech údajně napadena nebyla, alespoň jsem nezaregistroval jakýkoliv problém v obsahu či funkčnosti našich stránek.

 

S pozdravem a přáním hezkého večera, Miroslav Poništ – správce webu.