Vážení přátelé včelaři, předsedové a funkcionáři

Snad se k Vám už dostala informace, že OO ČSV Frýdek-Místek letos, stejně jako v předchozích letech, připravuje podzimní prezentaci práce Vás, včelařů. Tentokrát to poprvé z organizačních důvodů nebude „Život na zahradě“ na Černé louce, který probíhal ve spolupráci s ČSZ, ale jednodenní akce 14. 9. 2019 s názvem „Příroda a včely“ na Slezskoostravském hradě ve spolupráci s Lesy ČR. Připravujeme soutěž pro včelařské kroužky, ukázky výroby svíček ze včelího vosku, apod. Mimo jiné organizujeme jako každoročně soutěž o nejlepší medovinu, nejchutnější med a nejkrásnější medový perník. Proběhne i vyhodnocení medu jako regionálního produktu na základě Vámi předloženého certifikátu z Výzkumného ústavu včelařského v Dole.

Neradi bychom vše nechávali na poslední chvíli, a proto se na Vás obracíme už teď, v době, kdy stáčíte med, s nabídkou možnosti zúčastnit se této soutěže, prezentovat svůj produkt a vyhrát některou z připravovaných hodnotných cen. Vzhledem k tomu, že Lesy ČR tuto akci pořádají již několik let a je předpoklad velké návštěvnosti, rádi bychom s prací včelařů v celém našem okrese seznámili co nejvíce lidí, a právě ochutnávka medu přitahovala každoročně spoustu návštěvníků. Proto bychom uvítali, kdybyste i Vy nebo kdokoliv z Vaší ZO věnovali alespoň jednu sklenici medu nebo medoviny, aby i účastníků soutěže bylo co nejvíce a prezentace výsledků Vašeho včelaření byla co nejširší.

Pokud se rozhodnete takovouto formou přispět k organizaci výstavy, dejte, prosím, vědět anebo rovnou svůj příspěvek do soutěže doneste do kanceláře OO ČSV F-M, Sadová 606.

A pokud Vás napadá, jakým způsobem by se dala tato výstava ještě vylepšit, případně ji podpořit a přispět svou účastí na její organizaci, napište nebo zavolejte. Jsme rádi za každou pomocnou ruku.

Za OO ČSV F-M, Věra Cholavová.