Podpora včelařství v MS kraji na rok 2019

Vážení přátelé včelaři a funkcionáři,

 

na našich stránkách zde naleznete informace k aktuálnímu a již schválenému dotačnímu programu na rok 2019 z rozpočtu Moravskoslezského kraje na podporu začínajících i stávajících včelařů, případně jednotlivých základních organizací ČSV, z.s. a dalších spolků MS kraje.

 

Ačkoliv si již jednotlivé žádosti o dotace musí každý včelař či organizace podávat, dokladovat a samozřejmě i za tyto zodpovídat sami, přesto věříme, že budete dotace čerpat v hojném počtu, jako tomu bylo doposud. Přestože v uplynulých letech veškerou zodpovědnost a administrativní náročnost nesli především předseda a jednatel okresní organizace a i přes opakované a několikastupňové kontroly byly vždy dotace řádně zúřadované a závěry kontrol neshledaly žádných našich pochybení, pro další období se MS kraj rozhodl pro takovýto postup.

 

Ostatně komu by nedošla trpělivost s neustále se opakujícími absurdními podněty ke kontrolám, obstrukcím a nesmyslnému administrativnímu zatěžování ze stran některých našich „uvědomělých přátel“. I přesto jsem však připraven Vám být při čerpání dotací nápomocen.

 

S pozdravem Miroslav Poništ – předseda OO ČSV, z.s. Frýdek-Místek.