Dočasné zrušení termínů zasedání a konference

Vážené přítelkyně a přátelé včelaři,

letošní jaro nastoupilo po mírné zimě velmi brzy, včelky si nestihly ani odpočinout a už opět mají spoustu práce. Zimu jsme přečkali a nedá se říci, že beze ztrát. S úhyny včel během podzimu a zimy se setkal téměř každý z nás včelařů. Snad nám to letošní rok vynahradí a naše práce kolem včel přinese očekávaný výsledek – hojnou snůšku.

Nyní v životě nás všech nastalo období, se kterým se nikdo z nás ještě neměl možnost setkat. Současná zdravotní situace nejen v naší republice ovlivňuje dění ve všech sférách a dotýká se, bohužel, i našeho spolkového života. Ve většině základních organizací už proběhly výroční členské schůze, na kterých byli zvoleni noví funkcionáři ZO ČSV, byli zvoleni delegáti na okresní konference ČSV a navrženi kandidáti do okresního výboru ČSV. V několika ZO ČSV našeho okresu už se přátelé včelaři nestihli sejít z důvodu omezení nařízených vládou. S ohledem na tyto skutečnosti jsme zrušili všechny termíny plánovaných zasedání a také plánovaný termín okresní konference. O nových termínech konání těchto akcí Vás budu s předstihem informovat, vše se bude odvíjet od ukončení všech mimořádných omezení.

Věřím, že díky všem vládním opatřením a také zodpovědnému přístupu nás všech bude boj s koronavirem úspěšný a že se vše vrátí co nejdříve do normálního života. Nám všem, nejen včelařům, držím palce, abychom tuto situaci zvládli co nejlépe a hlavně ve zdraví!

 

Předseda OO ČSV Frýdek-Místek

Miroslav Poništ